Historie společnosti TOPWET s.r.o.

Vážení zákazníci, obchodní partneři a přátelé,

vítáme vás na webových stránkách společnosti TOPWET s.r.o., dodavatele střešních prvků.

Společnost TOPWET je vnímána odbornou veřejností jako výrobce prvků pro odvodnění plochých střech. Uznání si získaly zejména dvoustupňové střešní vpusti s integrovanými manžetami hydroizolačních materiálů a chrliče se sníženou odtokovou hranou. Zásluhou optimální materiálové základny, zejména polyamidu PA6 pro těla vpustí, a vychytaným technickým řešením předstihl TOPWET vlastnostmi výrobků mnohé tradiční zahraniční produkty. Proto jsou jeho výrobky pro odvodnění střech, se kterými TOPWET vstoupil bezprostředně po svém založení na tuzemský trh, také mnoho let i předmětem exportu.

Vedle tradičních výrobků pro odvodnění se na našem trhu také už trvale zabydlela další obchodní značka společnosti TOPWET, a to ochranné systémy proti pádu osob z výšky TOPSAFE. Ty představují kompletní sortiment kotvicích bodů a zařízení využívaných na plochých i šikmých střechách. Jedná se zejména o záchytné systémy uplatněné v těch případech, kdy není zajištěna ochrana osob proti pádu z výšky technickou konstrukcí. V nabídce společnosti TOPWET jsou ale i různá zábradlí a zábrany sloužící pro kolektivní způsob ochrany.

Třetí obchodní značkou společnosti TOPWET jsou fasádní systémy TOPFACE, u kterých se předpokládá v nejbližších letech rychlý rozvoj díky jedné významné akvizici. TOPWET totiž rozšířil svoji nabídku o cementovláknité desky vlastní výroby. S nabídkami služeb a výrobků jednotlivých divizí společnosti TOPWET je možné se seznámit na samostatných stránkách www.topsafe.czwww.topface.cz.

Výroba doplňků pro ploché střechy započala již v roce 2000 v rámci jedné z výrobních divizí společnosti PF Postforming s.r.o. se sídlem ve Velké Bíteši. Tato společnost se tehdy zabývala hlavně výrobou a dodávkou střešních světlíků na území České a Slovenské republiky. Z důvodu neustále se zvyšujících požadavků realizačních firem na výrobu a dodávku dalších střešních doplňků byl zahájen nejen vlastní vývoj střešních vpustí, ale byly započaty také vývojové práce na ostatních doplňcích. Tím byl dán základ vlastnímu výrobnímu sortimentu střešních prvků, o jehož rozsahu si je možné udělat představu na stránkách www.topwet.cz.

Níže pár milníků z historie společnosti:

Rok 2000

Zahájení činnosti v rámci jedné z výrobních divizí společnosti PF Postforming s.r.o. se sídlem ve Velké Bíteši.

Rok 2005

Od roku 2005 začala na českém trhu působit samostatná společnost nabízející kompletní sortiment výrobků pro systémové odvodnění plochých střech.

Rok 2006

Od roku 2006 se nabídka společnosti rozšířila o další doplňky určené pro kompletaci hydroizolačních systémů na plochých střechách.

Rok 2007

Již v roce 2007 začal TOPWET jako první subjekt v ČR nabízet kotvicí body pro bezpečnou práci na plochých střechách.

Rok 2008

V roce 2008 realizoval TOPWET kompletní systém zajištění proti pádu osob z výšky na komplexu obchodního centra Arkády v Praze 4.

Rok 2009

Na základě začlenění České republiky do struktury EU a postupného přebírání norem EU dochází k výraznému posílení technické podpory v oblasti bezpečnosti.

Rok 2010

Od roku 2010 dodává TOPWET výrobky pod vlastní obchodní značkou TOPSAFE také na polský, rumunský a slovenský stavební trh.

Rok 2011

V roce 2011 se výroba i sídlo společnosti přesouvá z Velké Bíteše do Ostrovačic u Brna, do areálu ležícího v přímém dosahu z dálnice D1.

Rok 2012

V areálu o velikosti 3000 m2 společnost zajištuje výrobu, technickou a obchodní podporu, vlastní rozšířené sklady umožňují také operativnější reakce na potřeby zákazníků.

Rok 2013

V rámci technické podpory zahajuje společnost TOPWET také přednáškovou činnost na vysokých školách, např. na VUT Brno, ČVUT Praha, VŠTE České Budějovice.

Rok 2014

Společnost dále výrazně rozšiřuje nabídku střešních prvků o různé tvarovky a prostupy a také o světlovody.

Rok 2015

Společnost rozšiřuje svoje aktivity z oblasti plochých a šikmých střech také do oblasti opláštění budov.

Rok 2016

Společnost dále výrazně rozšiřuje nabídku v oblasti odvodnění o kompletní sortiment terasových doplňků pro střešní a terasové vpusti.

Rok 2017

Společnost uvádí na trh podtlakový systém odvodnění se střešními vpustmi s integrovanou manžetou hydroizolačního materiálu.

Výrobky TOPWET a systémy ochrany proti pádu osob z výšky TOPSAFE byly prezentovány na mnoha veletrzích, například na:

  • Bau Mnichov
  • Dach+Holz Stuttgart
  • Dach+Holz Kolín nad Rýnem
  • For Arch Praha
  • IBF Brno
  • Budma Poznaň

a na mnoha dalších regionálních a specializovaných výstavách a dále na různých konferencích v rámci ČR a SR.

Společnost je certifikována dle ISO 9001:2008 a výrobky jsou certifikovány u významných německých společností, např.:

  • LGA QualiTest GmbH, Würzburg
  • IFBT GmbH Lepizig
  • Deutsches Institut für Bautechnik GmbH, Berlin
  • DEKRA Exam GmbH, Bochum

Firma TOPWET je neustále připravena aktivně se rozvíjet a rozšiřovat své výrobní a obchodní zázemí, posilovat svoji pozici nejenom v České republice, ale také v celé Evropě. Naším hlavním cílem bude i nadále vysoká kvalita našich výrobků a služeb, a ve svém důsledku zejména spokojený zákazník a úspěšný obchodní partner.