Technické pozice

Aktuálně hledáme kolegu pro posílení oddělení technické podpory.

 

ObrázekObrázek

Tým našich techniků na boulderu a lyžovačka s obchodními partnery v Rakousku

ObrázekObrázek

Cyklovýlet po vinných sklípcích na Znojemsku a školení kluků z techniky na svařování TPO folií

A jak vypadá pracovní den člověka, kterého hledáme?

Přijdeš ráno do práce na 7:00h, pozdravíš se s kolegy a než se ti zapne počítač, stihneš si uvařit čaj nebo kávu. Jestli je na tebe 7:00 moc brzy, můžeme se operativně domluvit na pozdějším nebo i dřívějším příchodu. Otevíráš e-mail a vidíš tam nějaké nevyřízené zprávy. Jeden zákazník Ti posílá projektovou dokumentaci svého domu a potřebuje od Tebe výpočtem nadimenzovat počet vpustí, jejich velikost a umístění. Další zprávu máš od kolegyně, která zpracovává cenové nabídky, ale neorientuje se ve stavebních výkresech, takže ji z výkresu vytáhneš a vyspecifikuješ pár položek k nacenění. Mezitím Ti zvoní telefon, na jeho konci je stavbyvedoucí, který shání doklady o našich výrobcích, aby je mohl doložit ke kolaudaci. Sáhneš na firemní disk a obratem mu je pošleš do mailu. To už telefon zvoní znovu a na jeho druhém konci je náš obchodní zástupce Honza, který sedí na schůzce se zákazníkem a potřebuje vědět, jestli neumíme upravit vpusť tak, aby se zákazníkovi vešla do otvoru, který nevědomky udělal menší. Honzovi řekneš, že mu zavoláš za 10 minut a jdeš to ověřit a prokonzultovat s vedoucím výroby. Bravo, našli jsme řešení, Honza i zákazník budou spokojeni. Ještě v autocadu raději schematicky zkreslíš tuto úpravu a pošleš ji zákazníkovi na finální odsouhlasení, aby to mohl objednat, a výroba přesně věděla co udělat. V mailu Ti přibývají požadavky na výpočty odvodnění, kladečské plány pro sněhové zachytávače, se kterými Ti pomůže náš jednoduchý software, a třeba i sestavení kusovníku světlovodů nebo prvků pro spodní stavbu, protože pro kolegyni, která nemá technické myšlení je to španělská vesnice. Zase ti zvoní telefon, tentokrát volají děvčata z druhého konce firmy, že mají na zákaznickém servisu pána, který si chce koupit nějaký náš výrobek, popisuje jim situaci u sebe na domku, ale nemohou se dobrat ke správnému výrobku, který z našeho portfolia vybrat. Chvilku pokecáte, prolistujete katalog, případně mu ukážeš polotovar z našeho skladu a děvčata mu ho prodají, případně se zadá do výroby.

Je čas oběda. Závodní jídelnu sice nemáme ale většinou jedeme společně na D1-restaurant nebo do Říčan do jídelny. Stravenka v hodnotě 100 kč pokryje náklady na oběd nebo něco málo doplatíš. Po obědě musíš připravit 2D výkres nového výrobku, který Ti předali kluci z vývojovýho, kteří sedí s Tebou v kanclu. Naštěstí máš 3D model v Inventoru, výtisk z jedné z našich 3D tiskáren, přednastavené šablony v CADu, takže to bude hračka. Pak k tomu ještě dle šablony namyslíš technický list, prohlášení o shodě a popřemýšlíš nad tím, jak by mohl asi vypadat montážní návod. Tohle všechno úplně za odpoledne nestihneš, protože ten telefon pořád zvoní a nové maily pořád přicházejí. Nevadí, nepropadám panice, utřídím si priority a jedu dál. Kdyžtak si řeknu o pomoc kolegovi, který má sice na starost zahraničí, ale má toho dneska méně. Brzo bude 15:30h, takže půjdeme všichni domů. Nebydlím sice v Ostrovačicích, ale dopravní spojení je tu bezproblémové a je tu spoustu kolegů, kteří sdílí dopravu, takže domů se dostanu co by dup, a nemusím stát v nekonečných brněnských kolonách.

Potřebuju si vyřídit během dne něco na úřadě nebo v bance, ale nechce se mi čerpat z dovolené, kterou si šetřím na léto. Domluvím se s nadřízeným a on mě pustí, napracuju si to jiný den tím, že zůstanu déle.

Co budu dělat dneska po práci? Nemám žádné plány, ale něco bych podnikl. Kolega Martin se mě ptá, jestli s ním nepojedu na vyjížďku na kole kolem Prýglu, bez váhání přijímám. Na vyjížďce se dozvídám, že věkový průměr zaměstnanců ve firmě je mezi 30-40 roky, a že se minulý týden vrátila celá technická kancelář ze čtyřdenního lyžařského a běžkařského pobytu na Dolní Moravě. Příští měsíc je prý nějaký stavební veletrh v Praze, kde bych měl údajně také být, takže se obleču do firemní košile a budu se podílet na prezentaci firmy.

Den pomalu končí a já v hlavě přemítám, co všechno jsem stihl vyřídit. Usínám s pocitem dobře odvedené práce a těším se, co mě čeká zítra. Telefonáty a e-maily mě neminou ale je možné, že mě nadřízený vezme mrknout na nějakou stavbu, budu ovládat nějakou z 3D tiskáren v kanclu nebo si vyzkouším návrh průběžného odvodnění střech. V angličtině si sice moc nevěřím, ale kdybych toho měl méně, můžu na oplátku pomoci kolegovi s technickými požadavky zákazníků ze zahraničí.

Dobrou noc :-)